1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

11 Ağustos Perşembe İstanbul Hava Durumu

11 Ağustos Perşembe İstanbul Hava Durumu
+ - 0

Son Dakika  11 Ağustos 2022 sabahı itibarı ile dolu, sel, yıldırım, hortum gibi olumsuz hava şartlarının meydana geleceğini bildiren AFAD, milyonlarca İstanbulluyu hava durumuna karşı tedbirli olması konusunda uyardı. Peki, 11 Ağustos Perşembe günü İstanbul için  hava nasıl olacak, İstanbul’da hava durumu nasıl? İşte 11 Ağustos Perşembe günü İstanbul ve ilçelerinin hava durumuna dair detaylar…

AFAD UYARI YAPTI. DİKKALİ OLUN

TÜRKİYENİN DÖRT BİR YANINDA YAĞIŞ ALARMI VERİLDİ

Türkiye Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre;

Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara (Edirne hariç), İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Karadeniz kıyıları, Bolu, Düzce, Karabük ve Ardahan çevreleri, Hatay’ın kıyı kesimleri ile Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, sabah saatlerinde Tekirdağ çevreleri ve İstanbul’un batı kesimlerinde (Çatalca ve Silivri çevreleri), öğleden sonra Isparta, Burdur, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Ankara çevreleri ile Kütahya’nın güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Yağışların, sabah saatlerinde Tekirdağ çevreleri ve İstanbul’un batı kesimlerinde (Çatalca ve Silivri çevreleri), öğleden sonra Isparta, Burdur, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Ankara çevreleri ile Kütahya’nın güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap