İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Moda

KARDASHIAN AİLESİNİN MARKA GİRİŞİMLERİ

KARDASHIAN AİLESİNİN MARKA GİRİŞİMLERİ
+ - 0

Kardashian-Jenner ailesi, çeşitli başarılı (ve başarısız) iş girişimleriyle tanınır. Ünlü ailenin iş imparatorluğunun marka girişimlerini mercek altına alıyoruz.

Sürekli genişleyen güzellik, moda, yaşam tarzı ve fitness imparatorluklarına kadar, işte Kardashianlar’ın milyar dolarlık başarıları ve başarısızlıkları…

Kardashian Kard
2010 yılının Kasım ayında Kardashian kardeşler, Kardashian Kard adında bir ön ödemeli banka kartı çıkaracaklarını duyurdular. Web sitelerini kurduktan, ücretlerini açıkladıktan ve ürünlerini piyasaya sürdükten sonra bir eleştiri fırtınası nedeniyle hızla piyasadan çekildi.


Arthur George
Rob Kardashian, ailesinin geri kalanına kıyasla oldukça düşük bir profile sahip. 2012’de Rob, Arthur George adında bir çorap markası kurdu. Marka adı, göbek adının ve büyükbabasının adının birleşimi. Annesi Kris Jenner’ın beğenileri sayesinde şirket hala güçleniyor. 2018 yılında Kardashian’ın markasının yüzde 50’sini Jenner’a sattığı konuşulmuştu.


Kardashian Beauty
Kim, Khloé ve Kourtney, 2012’de piyasaya sürülen ancak mağazalarda ancak bir yıl satılan makyaj serisi Khroma Beauty’yi kurdu. Ardından açılan davalardan dolayı resmi olarak Khroma Beauty’i, Kardashian Beauty olarak yeniden adlandırdılar. Fakat marka, telif hakkı ihlali nedeniyle birden fazla dava ile vurulduğunda raflardan çekildi.


Kendall & Kylie
Kendall ve Kylie Jenner, kız kardeşlerinin ayak izlerini takip ederek, kendi adlarını taşıyan giyim serisini 2013’te başlattı. Jenner kardeşler, stilleri yıllar içinde geliştikçe kendi çizgilerinde sessizce işbirliğine devam ettiler ve en son Revolve ile özel bir İlkbahar 2019 koleksiyonunu piyasaya sürdüler.


Selfish
BFF Paris Hilton’un yanı sıra Kim, sosyal medya hesaplarında otoportre tarzı fotoğraflar yayınlayan ilk kişilerden biri olan selfie’nin yükselişiyle ilişkilendiriliyor. 2015 yılında Kim, Rizzoli tarafından yayınlanan ve daha önce görülmemiş bir özçekim koleksiyonu içeren Selfish başlıklı bir fotoğraf kitabı yayınladı. Projeyi narsist ve yavan olarak nitelendiren eleştirmenlere rağmen imzalanan ilk baskılar bir dakika içinde tükendi.


ShoeDazzle
Kim, 2009 yılında aylık ayakkabı, çanta ve mücevher küratörleri sunan bir çevrimiçi moda abonelik hizmeti başlattı. Dört yıl içinde, marka 10 milyon aboneye ulaştı ve milyonlarca dolar fon aldı. Ardından rakip çevrimiçi moda abonelik hizmeti JustFab tarafından 2013’te açıklanmayan bir ücret karşılığında satın alındı ve bu da onu Kim’in ilk başarılı ticari girişimlerinden biri haline getirdi.


Kimoji
2015’te Kim, Kim’in efsanevi ağlayan yüzü ve realite şovundan unutulmaz sahneler de dâhil olmak üzere 250 emoji ve GIF içeren Kimoji uygulamasını piyasaya sürdü. Dakikada 1 milyon dolar kazandıran ve her saniye 9000 indirmeyle övünen sanal dünyada fırtınalar estirdi. Daha sonra, tişörtler ve telefon kılıfları da dâhil olmak üzere emoji ile süslenmiş ürünler üretmeye geçti.


Revenge Body with Khloé Kardashian
Khloé’nin Aralık 2016’da eski kocası Lamar Odom’dan dramatik ve gergin ayrılığının sona ermesinden kısa bir süre sonra, KUWTK yıldızı yaklaşık 18 kilo kaybetti. Fitness dönüşümü hakkında “Odom için bir intikam vücudu” dedi. “Ama tüm varlığım boyunca bana ‘şişman olan’ diyen tüm eleştirmenlerim için aynı şey.” Kendi kilo verme ve özgüven artışıyla ateşlenen Khloé, insanların kilo ve yaşam tarzı hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaya adanmış bir TV programı olan Revenge Body’i yarattı.


Dash
Kim, Khloé ve Kourtney tarafından kurulan giyim butiği, birçok erken Keeping Up With the Kardashians bölümü için bir arka plan ve tartışma konusuydu. İşletme, 2015’te Dash Dolls adlı kendi spinoff serisini bile aldı. Şov, Khloé’nin en iyi arkadaşı Malika Haqq’ı, Kardashian kardeşler iş için uzaktayken mağazaları yönetirken takip etti. Sonunda, Kardashianlar 2018’de üç butiği de kapattı.


Kylie Cosmetics
Kylie Cosmetics, ilk başarılı Kardashian-Jenner şirketlerinden biriydi. Makyaj markası, 2015 yılında piyasaya çıktığında dünyayı kasıp kavurdu. İş başlangıçta Kylie Lip Kits olarak başladı ve sonunda bundan çok daha büyük bir şeye dönüştü. Kylie Cosmetics ayrıca, 2019’da iş dünyasında patronuna milyarder statüsü kazandırdı.


Kim Kardashian Hollywood!
Kim Kardashian’ın iOS ve Android oyunu, amacın olabildiğince ünlü olmak olduğu The Sims’in Hollywood versiyonu olarak tanımlanabilir. Oyun Haziran 2014’te piyasaya sürüldü ve yıl sonunda 23 milyon oyuncuya sahipti ve 43 milyon dolar kazandı.


KKW Beauty
Kylie Cosmetics’in gölgesini takip eden Kim, 2017’de kendi güzellik markasını piyasaya sürdü. Tartışmalı kontür kitleri markaya çok ses getirdi. Zaman geçtikçe şirket, lansmanlarıyla daha da genişledi. Ancak Kardashian, geçen yıl KKW Beauty ve KKW Fragrance’ı marka değişikliği nedeniyle kapattığını duyurdu. Markaların yenilenmesinde yeni isimler, yeni web siteleri ve yeni formüller yer alacak.


KKW Fragrance
KKW Fragrance, Kim’in KKW Beauty’yi piyasaya sürmesinden kısa bir süre sonra geldi. Uygun fiyatlı koku serisi, Kardashian’ın şimdiye kadarki en az değer verilen girişimlerinden biriydi. KKW kokularının çoğu için, Kardashian ailesiyle ile işbirliği yapıldı. Skims’in kurucusu, kız kardeşleriyle birkaç kampanya başlattı ve hatta anne Kris Jenner ile bir koku çıkardı.


Good American
Good American, en genç Kardashian kız kardeşi Khloé tarafından kuruldu. İşletme şu anda en iyi denim markalarından biri ve birçok tanınmış perakendeci tarafından satılmakta. Denim şirketi tamamen vücut kapsayıcılığını teşvik etmekle ilgili ve çok geniş bir beden aralığına sahip… Aslında marka, tüm ölçü aralıklarını taşımayı kabul etmedikçe perakendecilerin tasarımlarını taşımasına izin vermiyor.


Skims
Skims şu anda dünyanın en iyi şekillendirici markalarından biri. Farklı renk ve beden yelpazesiyle, şekillendirici giyim endüstrisinin zirvesini yavaş yavaş devralıyor. Marka, yakın zamanda repertuarına bikini ve mayoları bile ekledi.


Kylie Skin
Kylie Cosmetics’in bir uzantısı olarak Jenner, Kylie Skin’i 2019’da piyasaya sürdü. Detoks maskelerinden vücut ovmalarına kadar cilt bakım serisinde her şey var. Marka vücut bakımı ve cilt bakımı satıyor, sürekli genişliyor. En son lansmanı, yaz için mükemmel olan dudak yağlarını içeriyordu.


Kylie Baby
Kylie, bebek ürünleri satan bir marka kurdu. Kylie Cosmetics’in kurucusu Kylie Baby’yi geçen sonbaharda piyasaya sürdü. Şimdi iki bebeği olan Jenner, her yaştan çocuk için vücut bakım ürünleri üretiyor. Şirketin ilk reklam kampanyası, Jenner ve kızı Stormi’yi bulutlarla çevrili ve pastel renkler giymiş olarak gösterdi. 24 yaşındaki oyuncunun bundan sonra ne çıkaracağını merak ediyoruz.


Poosh
Poosh, Kourtney Kardashian’ın yetişkinlikte nasıl ilerleyeceğinizi ve en iyi hayatınızı nasıl yaşayacağınızı paylaştığı yaşam tarzı markası ve blogudur. Poosh sitesinde kullanıcılar yemek tariflerine, fitness tüyolarına bakabilir ve hatta “Poosh onaylı” ürünleri satın alabilir. Yeni evli ayrıca arkadaşları ve kocası Travis Barker ile hayatının daha önce hiç görülmemiş fotoğraflarını paylaşıyor.


Kylie Swim
Kylie Swim, ilk lansmanında karışık eleştiriler aldı. İnsanlar yenilikçi yüzme tasarımlarını sevse de hala bir şeyler eksikti. Kylie, bu çizgiyi geçen Eylül ayında yayınladı. Yaz devam etse de, bu markadan başka bir sürüm çıkmadı.


818 Tequila
Bir alkol markası bu aileden görmediğimiz bir şey olsa da, Kendall Jenner geçen yıl 818 Tequila adlı kendi tekila markasını piyasaya sürdü. Ablasının şirketleriyle yaptığı işbirliklerinin yanı sıra, bu aynı zamanda modelin başlattığı ilk iş…


Skkn
Skkn, Kardashian-Jenner iş imparatorluğuna yeni eklenen bir isim. Kim’in en yeni cilt bakım markası… Tüketiciler hala KKW Beauty’nin geri dönüşünü beklerken, birçoğu bu son lansmandan memnun kaldı.


Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap