1. Ana Sayfa
  2. Moda

Parlayan Cilt İçin Evde Doğal Yöntemler ile 4 Gül Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Parlayan Cilt İçin Evde Doğal Yöntemler ile 4 Gül Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?
+ - 0

Yüzünüz için bu DIY gül maskelerini deneyin ve cildinizdeki parıltıyı kendiniz fark edin. “Aşk çiçeği” olarak bilinen gül, kokusundan çok daha fazlasıyla bağlantılıdır. Antioksidanlar ve vitaminler güllerde bol miktarda bulunur. A, C, D ve E vitaminleri ile yaşlanma karşıtı özellikler, gül esansiyel yağında bulunur ve yaşlanma sürecini yavaşlatırken kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltmaya yardımcı olur. Günlük cilt bakım rejiminizin bir parçası olarak cildinizdeki pH seviyelerini dengelemek için gül suyu bile kullanılabilir. Aynı zamanda “nemlendirici” adıyla da anılır, her türlü kaşıntıyı nemlendirir ve yatıştırır. Gülleri kendi başlarına veya yüz maskelerine müthiş bir ek olarak kullanabilirsiniz. Güller, yüz maskelerine eklemek için harika bir malzemedir. İşte gül yüz maskeleri yapmanın çeşitli yolları:

1. Yoğurt ve Gül Maskesi Tarifi​


Yoğurtta bulunan ve doğal parlaklık sağlayan laktik asitler sayesinde bu yüz kremi cildinizin parlaklığını artırmak için mükemmeldir.

Nasıl yapılır: Gül yaprakları ezilerek macun haline getirilmelidir. Bir yemek kaşığı organik balı cıvık olana kadar ısıtın. Gül yapraklarından yapılan macuna bal, bir yemek kaşığı yoğurt ve iki yemek kaşığı gül suyu ekleyin. Tamamen karıştırıldıktan sonra yüz maskeniz hazır.

2. Çiğ Süt ve Gül Maskesi Tarifi​


Bu yüz maskesinde kullanılan süt ve nohut unu, ölü deri hücrelerini temizleyen ve parlayan cildi ortaya çıkaran iyi bir eksfoliye edici yapar.

Nasıl yapılır: Taze gül yaprakları soyulmalı ve dikkatlice yıkanmalıdır. Bir havan tokmağı ve havan kullanarak yapraklarından bir macun yapın. Bu macuna iki çay kaşığı nohut unu ve çiğ süt ekleyin. Maskeyi hazırlamak için karışımı karıştırın. Hazır olduğunda yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Yirmi dakika sonra yıkayın.

3. Sandal Ağacı Tozu ile Gül Tarifi​


Bu gül yüz maskesinde kullanılan çiğ süt mükemmel bir temizleyicidir ve antioksidan özellikleri ile sandal ağacı tozu cildinize ferahlatıcı bir ışıltı verecektir.

Nasıl yapılır: Bir macun oluşturmak için iki taze gülün yapraklarını ezin. Çiğ süt ve 1-2 çay kaşığı sandal ağacı tozu ekleyin. Yüz maskesini yapmak için her şeyi iyice karıştırın. Maskeyi yüzünüze uygulandıktan sonra, tamamen kuruyana kadar orada bırakın. Bir süre sonra yıkayın

4. Aloe Vera ve Gül Maskesi Tarifi​


Aloe vera doğal bir nemlendiricidir, bu cildinizde güzelce çalışır, nemlendirir ve gençleştirir, doğal bir parlaklık verir.

Nasıl yapılır: İki taze gül yaprağına iki yemek kaşığı aloe vera jeli ekleyin, iyice ezin. Pürüzsüz bir macun için iyice birleştirin. Çok kalınsa macuna biraz gül suyu ekleyin ve hazır olacaktır. Yüzünüze ve boynunuza 20 dakika uygulayın. Daha sonra ılık su ile durulayın.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap