İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Maaş

Tapu Müdürü Maaşları Ne Kadar? Tapu Müdürü Nasıl Olunur ?

Tapu Müdürü Maaşları Ne Kadar? Tapu Müdürü Nasıl Olunur ?
+ - 0

Tapu müdürü Kime Denir ? Tapu Müdür nasıl olunur? 26 Mart 2014’de Resmi Gazete de yayımlanan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değiştirme Yönetmeliği doğrultusunda müdür olmak isteyen kişiler için belirlenen şartları açıkladı. Yönetmelikte görevde yükselme sınavında başarılı olması beklenmektedir. Tapu müdürü, belgeleri arşivleyerek korunmasını amaçlar.

Tapu müdürü olmak için üniversitelerin Harita Kadastro, Harita, Jeodezi ve Fotogrametri, Geometrik Mühendisliği ve ilgili diğer 4 yıllık bölümlerden mezun olmak gerekmektedir. Aynı zamanda en az 10 yıllık iş deneyimi olan kişiler tapu müdürü olabilir.

Tapu Müdürü Maaşları Ne Kadar ?

Tapu Müdürleri Ne Kadar Maaş Alıyor ? 2022 yılında tapu müdürü maaşları ne kadar? Bir tapu müdürü ortalama 21.100 TL maaş almaktadır. Her yıl maaşlara yapılan zamlar müdür maaşlarına da yansıyor. İlçe müdürlüklerin görevleri daha farklı olduğu için daha yüksek maaş almaktadırlar. İlçe müdürlükleri daha çok bölgede hizmet verdiği için maaşları ortalamanın biraz daha üstündedir. Tapu müdürü, devlet güvenliği altında bulunan tapu sicillerinin düzenlenmesi, takibi ve tescil gibi işlemlerin yapılması ile ilgilenen kişidir.

Tapu Müdürü Ne İş Yapar?

Tapu müdürleri ne iş yapar ? İş alanları nelerdir ? Tapu müdürü, coğrafi bilgi sistemleri için verilen görevleri yerine getirilmelidir. Belgelerin arşivlenerek korunması, devletin güvenliği için tapu sicillerin düzenlenmesi, takibi ve tescil işlemlerini yapması, kamu ve kurumların koordinasyonunu sağlamak, kanun gereği görevlerini yerine getirmek, ülkenin kadrosunu çıkarmak, kontrol ve denetim merkezli çalışmak ve diğer ülkeler ile işbirliği içerisinde bulunmak gibi görevleri bulunuyor. Tapu müdürü ne iş yapar? sorusu ile ilgili detaylı tüm bilgiler yukarıda yer alıyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap