İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Spor

TSYD, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’i Kınadı

TSYD, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’i Kınadı
+ - 0

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Genel Başkanı Oğuz Tongsir, Türkiye Futbol Federasyonu ve Galatasaray adasına yapılan silahlı saldırılardan ötürü adeta tüm medyayı sorumlu tutan Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek hakkında açıklama yaptı ve Özbek’i kınadı.

Tongsir’den açıklama geldi

TSYD Başkanı Oğuz Tongsir, “Spor basınının tümünü azmettirici gibi göstermek büyük bir hata ve haksızlıktır. Eğer azmettirici yayın yapan bir kurum veya kişi varsa, belgelerle birlikte bu medya kuruluşu ve muhabir hakkında yasal işlem için başvuru yapılır. Adli makamlar da bunun üzerine harekete geçerler. Veya TSYD’ye bildirilir, biz de tüzüğümüze ve ilkelerimize göre gerekeni yaparız” ifadelerini kullandı ve ekledi:

“Kimse hedef saptırarak amacına ulaşamayacaktır”

“Saldırıyı gerçekleştirenleri kınamadan, basını azmettirici olarak kamuoyuna sunmak, bir bakıma herkesi adres göstermektir. Bunu asla kabul etmiyoruz. Ayrıca herkes şunu iyi bilsin ki, spor basını sahipsiz değildir. Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) üyesi olsun olmasın, bu mesleği yapanların sonuna kadar arkasındadır. Kimse hedef saptırarak amacına ulaşamayacaktır. Biz spor basını olarak bu silahlı saldırının da faillerinin biran önce yakalanmasını ve bunun nedenlerinin derhal ortaya çıkarılarak açıklanmasını bekliyoruz.”

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap